Від того, як буде розташовані меблі у кімнаті, залежить не тільки її зовнішній вигляд, але й те, наскільки зручною для життя вона буде. Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно обрати меблі, як скласти гармонійну меблеву композицію, та як розташувати меблі в рамках тієї чи іншої кімнати.
Як спланувати розташування меблів
В процесі меблювання кімнати, планування є ключовим етапом. Купувати шафу, стіл або тумбу навмання – не дуже розумно. Бажано заздалегідь вирішити, де буде стояти кожний предмет. Зробіть усі необхідні заміри, щоб мати впевненість, що все стане як треба. Маючи загальний план і цифри, можна вже сміливо вводити у пошуковій системі «купити меблі» або цілеспрямовано – «дивани Львів», та вибирати те, що вам потрібно, зважаючи на результати замірів.
Як розташувати меблі в спальні
Центром кожної спальні, безсуперечно, є ліжко. Раніше майже всі ставили ліжка понад стіною, але, чесно кажучи, це не дуже зручно. Особливо, якщо ліжко призначається для двох. У такому разі, його розташування повинно забезпечити зручний підхід з обох сторін. За правилами ергономіки, для цього достатньо залишити по 90 см вільного місця з одної та іншої стороні. Зручно, коли по обидві стороні від ліжка будуть приліжкові тумби або столики. Шафа в інтер’єрі спальні не повинна виділятися. Найкраще, якщо вона буде вбудованою, під колір стін. Тоді вона немов розчиниться у просторі й не буде відволікати на себе увагу.
Як розташувати меблі у вітальні
Тут теж не обов’язково ставити всі меблі понад стінками. Якщо кімната достатньо простора, ви можете дозволити собі вільне розташування. Скажімо, поставити диван перпендикулярно стіні, відділяючи таким чином гостьову зону. У цій зоні повинна бути стандартна меблева група, в яку входить кофейний столик й місця для сидіння: диван; два дивани один напроти другого; диван плюс крісла; диван із пуфиками – як вам більше подобається, та як буде краще, виходячи із габаритів вітальні.
Як розташувати меблі у дитячій
Не дивлячись на те, що люблячі батьки прагнуть дати дитині все найкраще й побільше, загромаджувати дитячу кімнату меблями не варто. Тут повинен бути простір для того, щоб малеча могла погратися. Більш того, по мірі дорослішання сина або доньки, вам доведеться робити заміну меблів, а діти, повірте, ростуть дуже швидко. Тому ми радимо покупати багатофункційні меблі. Наприклад, якщо кімната невеличка, то, можливо, добре б було купити ліжечко з ящиками та модулями для зберігання дитячого одягу. Також може виручити ліжко-горище, під яким можна організувати зону навчання, або ігрову зону.
© Текст: Polly Dozzi, фото: pinterest.com, специально для женского журнала Lady Boss.
Перепечатка только с активной прямой ссылкой на ladyboss.com.ua.